KRS - 0000043188

monitoring pozycji

Licznik odwiedzin

 

____________

„Baron cygański” w Operze Nova w Bydgoszczy

W czwartek 11.01.2013 r. Zarząd Koła zorganizował wyjazd do Bydgoszczy na operetkę „Baron Cygański” Johanna Straussa. Z oferty skorzystali członkowie bratnich organizacji służb mundurowych, oraz nasi przyjaciele i sympatycy. Pojechały nas 42 osoby. Sala opery mieści ponad 800 miejsc i była wypełniona po brzegi. Nic dziwnego, „Baron Cygański” to jedna z najsłynniejszych operetek znanych na całym świecie wykonywanych dziś przez Solistów, Chór, Balet i Orkiestrę Opery Nova.

Jednorazowo przed publicznością występowało około siedemdziesięciu artystów ubranych, wydawało by się w proste cygańskie ubrania i folklorystyczne ludowe stroje. Wśród pozornie niedbałej nonszalancji i tak zwanego zużycia materiału, całość prezentowała się niezwykle imponująco. Na przeciętnym widzu, nie koniecznie znającym się na muzyce poważnej, ogromne wrażenie robiła właśnie ta cała oprawa. To był dosłownie magiczny, bajkowy, zaczarowany cygański świat.

                                                                      Zobacz więcej...

Turniej gry w karty

W dniu 8 stycznia 2013 r odbył się I Indywidualny Turniej Gry w KOPA o mistrzostwo Koła SEiRP w Gnieźnie. Rozegrano trzy rundy turniejowe. Gra była bardzo zacięta i wyrównania. Mistrzem Koła został kol. Mirosław Imbierowicz uzyskując 282 punkty, drugi był kol. Jerzy Nowak 253 punkty a trzeci Zbigniew Eggebrecht 248.

Zarząd Koła wspólnie z Zarządem Wojewódzkim przygotowuje Zimowy Turniej Gry w „KOPA” związków i organizacji służb mundurowych o Puchar Prezesa ZW SEiRP w Poznaniu. Turniej odbyłby się w niedzielę 24 lutego w Gnieźnie.

 

Kolejne, bardzo udane spotkanie integracyjne odbyli w dniu 17.01.13 członkowie gnieźnieńskich organizacji emeryckich służb mundurowych. Tym razem spotkali się na kuligu. Były przejażdżkami saniami po malowniczych leśnych duktach, smaczna grochówka, kiełbaski z ogniska oraz ogórek i chleb ze smalcem Byli funkcjonariusze straży pożarnej, więziennictwa i policji spędzili niedzielne popołudnie i wieczór na świeżym powietrzu.

Galeria fotografii

Kulig w niedzielne popołudnie

Kolejne spotkanie przy kartach

We wtorek 05 lutego 2013 r. w restauracji „NEST” zastały rozegrane cztery rundy II Turnieju Kopa Sportowego Koła SEiRP w Gnieźnie.

Tym razem kolejność była następująca:

1. Zbigniew Eggebrecht 14 (409) pkt.

2. Paweł Miś 13 (415) pkt.

3. Romuald Kozłowski 13 (380) pkt.

 

 

W dniu 08.03.2013 r. w restauracji „NEST” odbyło się coroczne uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W tym roku wspólnie z naszymi Paniami świętowały członkinie gnieźnieńskich związków służb mundurowych tj. wojska i straży pożarnej. Na to spotkanie panowie członkowie naszej organizacji zaprosili też swoje Panie. Były kwiaty, szampan, toasty i mile spędzony czas przy muzyce. W spotkaniu uczestniczyły 62 osoby.

                                                                      Galeria fotografii

DZIEŃ KOBIET

WIECZÓR W TEATRZE

W sobotę 13 kwietnia 23-osobowa grupa naszych członków spędziła wieczór w gnieźnieńskim teatrze. Wystawiana komedia Neila Simona „PER PROCURA” okazała się fantastyczną sztuką dla tych wszystkich, którzy poszukują dobrej teatralnej rozrywki i uwielbiają się śmiać.

 

więcej .........

W dniu 8 czerwca na Strzelnicy LOK w Pleszewie odbyły się I Otwarte Zawody Strzeleckie Weteranów Służb Mundurowych. Rywalizowały trzyosobowe zespoły emerytów i rencistów policji, straży pożarnej, wojska i służby więziennej. Gnieźnieńskie Koło SEiRP reprezentowali koledzy: Marek Lech, Jerzy Nowak i Jerzy Zyguła.

Galeria fotografii Lista klasyfikacyjna

Nasi strzelali w Pleszewie

W dniach 28.VI - 02.VII 2013 roku, 67 osobowa grupa uczestników, przebywała nad Bałtykiem. Dwa dni spędziliśmy w WDW Albatros na Półwyspie Helskim a następnie udaliśmy się promem Stena Line „Spirit” w dwudniowy rejs do Szwecji, gdzie zwiedziliśmy malowniczo położone, królewskie miasto Karlskrona. Odwiedziliśmy też najciekawsze miejsca Trójmiasta.

                            Galeria fotografii

Wycieczka nad morze z wypadem do Szwecji

Weterani policyjni obchodzili swoje święto w plenerze

W dniu 19 lipca obchodziliśmy Dzień Weterana Policji, oraz X Lecie naszego koła SEiRP. Członkowie naszej organizacji wraz z rodzinami spotkali się na zabawie na Campingu nad jeziorem w Borzątwi. Przy dobrej pogodzie, bardzo smakowitej kuchni i muzyce wielu pokoleń, uczestnicy bawili się wybornie przez kilka godzin. Grubo po północy zadowoleni wróciliśmy autokarem do Gniezna.

                                                        Galeria foto

 

 

W dniu 2 sierpnia 2013 r. odbyły się uroczystości „Święta Policji”. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem pomordowanych policjantów a zaraz po tym w kościele św. Michała była msza święta. Następnie w Auli III LO odbyła się okolicznościowa akademia, w czasie której wręczono akty nominacyjne i odznaczenia wyróżniającym się policjantom i pracownikom cywilnym komendy. W uroczystości uczestniczyła też delegacja naszego Stowarzyszenia.

                                          Zobacz więcej - Gniezno.com.pl

 

 Z życia Koła — Wydarzenia 2013 roku

 

Uroczystości i imprezy w których uczestniczyli członkowie naszego koła.

W dniu 5 października członkowie naszego koła, oraz    emeryci ze straży pożarnej zostali zaproszeni przez Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej z Gębarzewa na grzybobranie. Grzybiarze udali się autokarem w lasy chodzieskie, gdzie przy słonecznej pogodzie zbierali grzyby. Nie było co prawda tzw. „czarnych łebków”, ale za to wspaniałe okazy prawdziwków i kozaków. Organizator zaserwował  kiełbaski z ogniska i wspaniałe grzane wino. 

                                            

Wspólna wyprawa na grzyby

W dniu 1 października nasi emeryci mieli  możliwość po latach zobaczyć jak zmieniły się warunki służby w gnieźnieńskiej komendzie. Odwiedzili powiatowe stanowisko dowodzenia, gdzie zobaczyli jakie teraz techniki i środki łączności są do dyspozycji  policjantów. Duże zainteresowanie wzbudziło też to w jaki sposób jest wykorzystywany w praktyce monitoring miejski itp.

 

Emeryci po latach odwiedzili Komendę

Piknik rodzinny „ Pożegnanie lata na strzelnicy”

18 września 2013 roku członkowie Zarządu Wojewódzkiego SEiRP, gościli u Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego.

W składzie delegacji był też prezes gnieźnieńskiego koła i I Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP kol. Czesław Połka.

                            więcej na stronie Zarządu Wojewódzkiego

Spotkanie z Komendantem

We wtorek 17 grudnia 2013 r. w restauracji „Herbowa” spotkali się członkowie i sympatycy gnieźnieńskiego koła SEiRP. Spotkanie to miało charakter szczególnie uroczysty. ze względu na okres przedświąteczny. Prezes Koła podsumował ostatni rok działalności naszego koła, a następnie obecny na spotkaniu ks. Kapelan Jacek Orlik przeczytał fragment pisma świętego po czym wspólnie zaśpiewano kolędę. Następnie obecni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Gośćmi  spotkania byli także: Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, Starosta Dariusz Pilak, Z-ca K-ta Policji Mariusz Łozowiecki, oraz Robert Lewandowski Szef NSZZ Policjantów i Andrzej Klimuk z zaprzyjaźnionego Związku Strażaków.

                                                                                          Galeria foto

Inne wydarzenia:

Statut SEiRP